Brak produktów
Informacje o wysyłce:
Opis produktu:
„Jestem od trenowania, a nie od gadania”.
Czy ktoś z taką chęcią zwyciężania jak Andrea Anastasi może celowo przegrać? Oczywiście, że tak. W tej książce trener po raz pierwszy zdradza, jak wygląda taki dziwny mecz z perspektywy selekcjonera reprezentacji Polski.
Włoch barwnie opowiada o swojej biało-czerwonej przygodzie, zaczynając nie jak w klasycznej autobiografii od swojego dzieciństwa, lecz pierwszych kroków w zawodzie trenera. Mówi też o rodzącej się pasji do wygrywania i przewodzenia grupie, kulisach porażki na igrzyskach olimpijskich w Londynie, odejściu z reprezentacji Polski i późniejszych sukcesach w Treflu Gdańsk. Wszystko okraszone barwnymi historiami związanymi z biało-czerwonymi, a także swoistym rozliczeniem ze sprawą Mariusza Wlazłego, który nigdy nie zagrał w drużynie Anastasiego.
Poznaj bliżej jedynego trenera na świecie, który zdobywał medal mistrzostw Europy z trzema różnymi reprezentacjami. Zobacz, jak się zdobywa „licencję na trenowanie”.
Andrea Anastasi – człowiek z licencją na trenowanie.
Andrea Anastasi zakochał się w siatkówce, gdy w dzieciństwie obserwował popisy Zdzisława Ambroziaka, Ryszarda Boska czy Tomasza Wójtowicza na włoskich parkietach. Wtedy jeszcze nie mógł przypuszczać, że w przyszłości zwiąże się z naszym krajem na długie lata – najpierw w roli selekcjonera reprezentacji, a następnie jako trener klubów w PlusLidze.
Tytułową „licencję na trenowanie” zaczął zdobywać po tym, jak na stanowisko szkoleniowca w klubie z Treviso wybrali go… jego koledzy z drużyny. Po dwudziestu latach od tamtego wydarzenia miał już na swoim koncie medale igrzysk olimpijskich, Ligi Światowej i Pucharu Świata, a także stawał na podium mistrzostw Europy z trzema różnymi reprezentacjami.
To nie jest typowa biografia opisująca życie włoskiego trenera. W książce Anastasi skupia się na swojej karierze trenerskiej i polskich wątkach. Opowiada wiele nieznanych anegdot o tym, co działo się w biało-czerwonej drużynie w latach 2011-2013, opisuje też historię swojej pracy w Treflu Gdańsk i Onico Warszawa. To prawdziwa gratka dla każdego kibica siatkówki!
To kompendium wiedzy o biało-czerwonych w okresie pracy Anastasiego. „Srebrny lis”, jak go nazywaliśmy, nie próbował nas na siłę zmieniać, tylko wydobył to, co w nas najlepsze. Polecam wszystkim, którzy chcą zobaczyć z bliska pracę trenera siatkówki i zrozumieć, co w niej jest kluczowe, by wygrywać. A także poznać wybitnego szkoleniowca i jeszcze bardziej intrygującego człowieka.
Krzysztof Ignaczak, mistrz świata, 322-krotny reprezentant Polski, prezes zarządu Asseco Resovii Rzeszów
3 lutego 2011 roku. W polskich mediach i środowisku siatkarskim zawrzało. Prezes PZPS ogłosił właśnie nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski – Andreę Anastasiego. Dla wielu, w tym dla mnie, postać bardziej znana z opowieści, niż z siatkarskich parkietów, o której krążyły różne opinie i legendy. Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak potoczą się losy polskiej siatkówki, w tym moje. Drogi czytelniku, jeśli chcesz wiedzieć, jak narodził się niezwykle charyzmatyczny trener, który niczym agent jej królewskiej mości, otrzymał licencję na trenowanie, to koniecznie przeczytaj tę książkę!
Marcin Możdżonek, mistrz świata, 242-krotny reprezentant Polski, środkowy Asseco Resovii Rzeszów
Andrea Anastasi to urodzony trener i aktor. Jego ekspresyjne zachowanie przy linii bocznej boiska powoduje czasami, że Włoch wzbudza kontrowersje. Po lekturze tej książki wiem, że więcej w tym wszystkim aktorstwa niż prawdziwej agresji. Przed Państwem portret trenera pełnego i spełnionego, który zdobył licencję na sukces dzięki ciężkiej pracy. Ireneusz Mazur, były selekcjoner reprezentacji Polski, ekspert Polsatu Sport
Furiat. Tak pewnie wielu będzie charakteryzowało Andreę Anastasiego patrząc tylko na jego wybuchy w trakcie meczów siatkówki. Nic bardziej mylnego. Po lekturze tej książki sami się Państwo przekonacie, że to jego zachowanie to w większości zimna kalkulacja. To, co mnie zaskoczyło, to bardzo dużo detali, na jakie Anastasi zwraca w trakcie pracy. Polecam lekturę książki, która zdradza w jaki sposób można zdobyć licencję na trenowanie.
Marek Magiera, dziennikarz Polsatu, prowadzący doping na meczach reprezentacji Polski w duecie „Kułaga&Magiera”
Andrea Anastasi – były wybitny siatkarz, obecnie trener Onico Warszawa. Jako zawodnik grający na pozycji przyjmującego sięgnął z reprezentacją Włoch po mistrzostwo Europy i świata, a także triumfował w Lidze Światowej. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem, ucząc się fachu pod okiem słynnego Argentyńczyka Julio Velasco. W 1999 roku objął włoską kadrę narodową i poprowadził ją do dwóch tytułów mistrzów Europy (1999, 2003) oraz brązowego medalu olimpijskiego (2000). Złoto mistrzostw Starego Kontynentu zdobył też z reprezentacją Hiszpanii (2007). W latach 2011–2013 prowadził reprezentację Polski, sięgając m.in. po złoty i brązowy medal Ligi Światowej, brąz mistrzostw Europy i srebro w Pucharze Świata.
Kamil Składowski – dziennikarz siatkarski, w czasach gdy Andrea Anastasi był trenerem reprezentacji Polski pracował w „Przeglądzie Sportowym”, relacjonując wszystkie najważniejsze wydarzenia z udziałem biało-czerwonych. Od 2015 roku rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki.
Tytuł polskiego wydania: | Andrea Anastasi. Licencja na trenowanie |
Autor książki: | Kamil Składowski |
ISBN: | 9788381293273 |
Data wydania: | 4 września 2019 |
Format: | epub, mobi |
Liczba stron: | 272 tekst i 8 zdjęcia |
Okładka | Miękka |
Produkt: | E-book |