Brak produktów
- Pierwsza książka duetu Cieślak/Koerber okazała się bestsellerem;
- Marek Cieślak dzieli się nieznanymi dotychczas historiami polskiego żużla;
- Nikt nie poznał tak dobrze środowiska żużlowego jak trener Cieślak .
Szczerze, dowcipnie i bezkompromisowo. Marek Cieślak rozlicza się z żużlowym światkiem.
Kto sięgnął po tytuł IMP na kacu? Który prezes nazywał siebie chujem? Jakie tajemnice kryje błoto na częstochowskim torze? Jest tylko jeden człowiek w Polsce, który zna wiele podobnych historii.
I nie boi się o nich otwarcie opowiedzieć.
Po sukcesie bestsellera Pół wieku na czarno Marek Cieślak powraca, by rozliczyć się z przeszłością i żużlowym środowiskiem. Wyjaśnia, w jakich okolicznościach pojednał się z Tomaszem Gollobem, dlaczego nie został kolegą z Rafałem Dobruckim, kiedy popełnił błąd kosztem Bartosza Zmarzlika, z jakiego powodu Rune Holta wyzwał go od kłamców i co poszło nie tak w kontaktach z Maciejem Janowskim. Nie mogło też zabraknąć kulisów rozstania z reprezentacją Polski.
Książka Rozliczenie to prawdziwe oblicze dyscypliny widzianej oczami człowieka, który od ponad 55 lat znajduje się w jej centrum. Nikt inny w żużlowym środowisku nie ma prawa, by powiedzieć tyle i tak dosadnie. Marek Cieślak zapracował na to sukcesami, charyzmą i bezkompromisowością.
Przysiądź się i posłuchaj jego opowieści!
Ta miłość trwa już ponad pół wieku. Gdy w 1966 roku Marek Cieślak usiadł na motorze, zakochał się w żużlu bez pamięci. Tak rozpoczęła się jego piękna przygoda z czarnym sportem, którego stał się prawdziwą legendą.
Po ogromnym sukcesie pierwszej książki Marek Cieślak. Pół wieku na czarno legendarny szkoleniowiec wspólnie z Wojciechem Koerberem znów przygotowali dla fanów czarnego sportu pozycję obowiązkową. Po raz kolejny kibice będą mogli poznać wiele „smaczków”, które po latach wychodzą na światło dzienne.
W typowy dla siebie sposób trener Cieślak opowiada o tym, który żużlowiec sięgnął po mistrzostwo Polski, jadąc na kacu, czy o swoim odejściu z reprezentacji Polski. Nie brakuje tu też tematu wybitnych polskich żużlowców – Tomasza Golloba czy Macieja Jankowskiego, którzy przez lata mieli okazję z nim współpracować.
Czytam i się uśmiecham. Cały Marek. Bez gryzienia się w język, z humorem, w punkt i szczerze, z dystansem do siebie. Pewnie parę osób znów się obrazi, ale Marek Cieślak przecież ma to w nosie. Nigdy nie owijał w bawełnę. W parku maszyn, przed kamerą, w studiu telewizyjnym. Wiele ciekawych historii, świetnie zebranych i opisanych przez Wojtka. Marek Cieślak rozlicza się w swoim stylu, bez lukrowania. Po Cieślakowemu. To mi się bardzo podoba. Duet Koerber–Cieślak znów mnie kupił. Nie mam wątpliwości, że tak będzie i z Wami.
Marcin Majewski, Canal +
Prawie zawsze druga część jest gorsza od pierwszej. Tak było ze Shrekiem, Sztosem, Paragrafem 22 i wieloma innymi tytułami. Są jednak od tej reguły piękne wyjątki i należy do nich też druga część książki Marka Cieślaka i Wojciecha Koerbera. To wciąga, to cieszy, to się czyta i trudno się oderwać.
Michał Korościel, Radio ZET, Eurosport, Eleven Sports
Miałem przyjemność przegadać z Markiem Cieślakiem kilka wieczorów, które przeciągnęły się do później nocy, a nawet do świtu. Myślałem: „Rany, szkoda, że nikt tego nie nagrywa. To dopiero byłby hit!". Cięty język, świetny humor, a przede wszystkim ogromna wiedza i doświadczenie sprawiają, że opowieści Marka słucha się wyśmienicie. Dzięki tej książce każdy będzie mógł poczuć, jak to jest usiąść i posłuchać barwnych żużlowych historii okraszonych genialnymi anegdotami. Na luzie, bez ściemy, czasem śmiesznie, czasem ostro. Po prostu po Markowemu.
Tomasz Dryła, Canal +
Wszyscy wiedzieliśmy, że Marek Cieślak jest bardzo mocny w jeździe na rowerze. Po przeczytaniu tej książki nie mam wątpliwości, że ma również doskonałą pamięć. Polecam tę lekturę wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się o żużlu czegoś więcej niż tego, co widać z trybun. Wiele osób może też sobie przy okazji odświeżyć wspomnienia, nawet jeśli pamiętają różne sytuacje zupełnie inaczej.
Krzysztof Cegielski
ur. 28 czerwca 1950 roku w Milanówku. Czterokrotny medalista DMŚ na żużlu, indywidualny wicemistrz Polski, zdobywca Złotego Kasku, pięciokrotny drużynowy mistrz Polski (w tym czterokrotnie jako trener). W latach 2007–2020 selekcjoner kadry narodowej, z którą wywalczył dziesięć medali Drużynowego Pucharu Świata (siedem złotych, dwa srebrne i brązowy), trzy medale Speedway of Nations (dwa srebrne i brązowy) oraz złoto Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games 2017. Pięciokrotnie zdobył z kadrą do lat 21 złoto drużynowych mistrzostw świata juniorów, raz srebro i raz brąz. Trener Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego (2011), laureat Złotego Szczakiela za całokształt pracy w sporcie żużlowym (2021). Jego biografia Pół wieku na czarno zajęła drugie miejsce w Plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2016, a także wygrała, głosami ekspertów, kategorię Książki motoryzacyjne i kolarskie. Obecnie ekspert stacji Canal+.
ur. 14 maja 1978 roku we Wrocławiu. Felietonista WP Sportowe Fakty i „Tygodnika Żużlowego”. Zdobywca głównej nagrody w Konkursie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Klubu Dziennikarzy Sportowych Złote Pióro 2009–2010, laureat Nagrody im. Damiana Gapińskiego dla najlepszego dziennikarza piszącego o żużlu 2019. Odznaczony brązowym medalem za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Korespondent z IO w Londynie (2012). Autor książek Olimpijczycy sprzed lat (2012), Dolnośląscy Olimpijczycy (2014), Marek Cieślak. Pół wieku na czarno (2016) oraz The World Games Wrocław 2017. Przedsionek olimpizmu (2017).
Tytuł polskiego wydania: | Marek Cieślak. Rozliczenie. O żużlu bez cenzury |
Tytuł oryginału: | Marek Cieślak. Rozliczenie. O żużlu bez cenzury |
Autor książki: | Marek Cieślak, Wojciech Koerber |
ISBN: | 9788382105780 |
Data wydania: | 13 kwietnia 2022 |
Format: | 140 x 205 mm |
Okładka | Miękka |
Liczba stron: | 416 |
Produkt: | Książka papierowa |